2017-07-19
Berikut senarai 22 pemain yang telah dipilih ketua jurulatih skuad B-22 kebangsaan, Datuk Ong Kim Swee bagi membawa cabaran Malaysia pada Kelayakan Kejuaraan B-23 AFC 2018 di Bangkok, Thailand dari 19 hingga 23 Julai 2017.
BIL |
NAMA |
UMUR |
POSISI |
JERSI |
PASUKAN |
1. |
AMIRUL HISYAM AWANG KECHIK |
22 |
TENGAH |
7 |
KEDAH |
2. |
AKHYAR RASHID |
18 |
PENYERANG |
10 |
KEDAH |
3. |
IFWAT AKMAL CHEK KASSIM |
21 |
PENJAGA GOL |
19 |
KEDAH |
4. |
SYAFIQ AHMAD |
22 |
PENYERANG |
20 |
KEDAH |
5. |
ARIFF FARHAN MD ISA |
21 |
SAYAP |
23 |
KEDAH |
6. |
L KALAIHARASAN |
21 |
PERTAHANAN |
4 |
NEGERI SEMBILAN |
7. |
SEAN EUGENE SELVARAJ |
21 |
PENYERANG |
15 |
NEGERI SEMBILAN |
8. |
FAUZAN FAUZI |
22 |
PERTAHANAN |
18 |
NEGERI SEMBILAN |
9. |
AHMAD SOLEHIN MAMAT |
21 |
PENJAGA GOL |
1 |
KUALA LUMPUR |
10. |
IRFAN ZAKARIA |
22 |
PERTAHANAN |
17 |
KUALA LUMPUR |
11. |
ADIB ZAINUDIN |
22 |
PERTAHANAN |
5 |
FELCRA FC |
12. |
N THANABALAN |
22 |
PENYERANG |
12 |
FELCRA FC |
13. |
ADAM NOR AZLIN |
21 |
PERTAHANAN |
9 |
SELANGOR |
14. |
SYAHMI SAFARI |
19 |
SAYAP |
13 |
SELANGOR |
15. |
RAPHI AZIZAN MARIAPPEN |
21 |
TENGAH |
2 |
PJ RANGERS FC |
16. |
SYAZWAN ZAIPOL BAHARI |
22 |
PERTAHANAN |
3 |
PKNP FC |
17. |
DANIAL ASHRAF ABDULLAH |
20 |
TENGAH |
8 |
KELANTAN |
18. |
JAFRI FIRDAUS CHEW |
20 |
PENYERANG |
11 |
PULAU PINANG |
19. |
NUR SHAMIE ISZUAN AMIN |
22 |
SAYAP |
14 |
SARAWAK |
20. |
DANIAL AMIER NORHISHAM |
20 |
TENGAH |
16 |
FELDA UNITED |
21. |
SYAZWAN ANDIK ISHAK |
21 |
SAYAP |
21 |
JOHOR DARUL TA’ZIM II |
22. |
AMIERUL HAKIMI AWANG |
22 |
PENJAGA GOL |
22 |
TERENGGANU |
Biarpun setiap pasukan boleh mendaftar maksimum 23 pemain, Kim Swee hanya membawa 22 pemain selepas Tommy Mawat Bada mengalami kecederaan ketika beraksi bersama Sarawak pada perlawanan Liga Super 2017 menentang Johor Darul Ta’zim (JDT) di Larkin, Sabtu lalu.
Tiga lagi pemain dalam senarai 26 pelatih sebelum ini turut tidak dibawa ke Bangkok iaitu penjaga gol, Faridzuean Kamaruddin (Sime Darby FC), Ahmad Khairul Anuar Zamri (Perak) dan Farhan Roslan (Kedah) kerana masih dalam proses pemulihan kecederaan.
Bagi saingan kelayakan Kumpulan H yang berlangsung di Stadium Nasional Supachalasai, Bangkok ini, Malaysia akan memulakan kempen bertemu Indonesia kendalian Luis Milla pada jam 4.00 petang ini (5.00 petang waktu Malaysia) diikuti pertembungan tuan rumah, Thailand bimbingan Worrawoot Srimaka dengan Mongolia yang dikendalikan Michael Weiss pada jam 7.00 malam (8.00 malam waktu Malaysia).
Seterusnya bagi perlawanan kedua pada Jumaat, 21 Julai, Mongolia akan bertemu Indonesia jam 4.00 petang diikuti aksi Malaysia lwn Thailand jam 7.00 malam.
Perlawanan terakhir akan berlangsung pada Ahad, 23 Julai dengan Malaysia menentang Mongolia pada jam 4.00 petang diikuti aksi Thailand lwn Indonesia jam 7.00 malam.
10 pasukan teratas setiap kumpulan (daripada 10 kumpulan) akan layak automatik bersama-sama lima pasukan tempat kedua terbaik (daripada 10 kumpulan) ke pusingan akhir Kejuaraan B-23 AFC 2018 yang akan berlangsung di China, 9 hingga 27 Januari depan.