2018-09-14
Berikut senarai akhir 23 pemain dipilih ketua jurulatih skuad B-16 kebangsaan, Lim Teong Kim bagi membarisi skuad Malaysia pada Kejuaraan B-16 AFC 2018 di Kuala Lumpur dari 20 September hingga 7 Oktober 2018.
BIL |
NAMA |
UMUR |
POSISI |
1. |
SIKH IZHAN NAZREL BIN SIKH AZMAN |
16 |
PENJAGA GOL |
2. |
AZANNIS ADZRI BIN ABDUL HALIM |
15 |
PERTAHANAN |
3. |
MUHAMMAD FIRDAUS BIN RAMLI |
16 |
PERTAHANAN |
4. |
ALI IMRAN BIN SUKARI |
16 |
PERTAHANAN |
5. |
MUHAMMAD HARIZ BIN MANSOR |
16 |
PERTAHANAN |
6. |
MOHAMAD IKHWAN BIN MOHD HAFIZO |
16 |
TENGAH |
7. |
MUHAMMAD NAJMUDIN AKMAL BIN KAMAL AKMAL |
15 |
PENYERANG |
8. |
MUHAMMAD FIRDAUS BIN KAIRONNISAM |
16 |
TENGAH |
9. |
MUHAMMAD AMIRUL AZZIM BIN MOHD RUZKI |
16 |
PENYERANG |
10. |
LUQMAN HAKIM BIN SHAMSUDIN |
16 |
PENYERANG |
11. |
MUHAMAD ALIF BIN ABDUL MUTALIB |
16 |
PERTAHANAN |
12. |
MUHAMMAD RAIMI BIN SHAMSUL |
16 |
PERTAHANAN |
13. |
HARITH NAEM BIN JAINEH |
16 |
PENYERANG |
14. |
AHMAD ZIKRI BIN MOHD KHALILI |
16 |
PERTAHANAN |
15. |
ALIF DANIEL BIN ABD AZIZ |
16 |
TENGAH |
16. |
MUHAMAD UMAR HAKEEM BIN SUHAR REZWAN |
16 |
TENGAH |
17. |
MOHAMMAD ALIAS BIN ALAN |
16 |
PERTAHANAN |
18. |
MUHAMMAD SYUKUR FARIZ BIN JANURI |
15 |
TENGAH |
19. |
HARITH HAIQAL BIN ADAM AFKAR |
16 |
TENGAH |
20. |
MUHAMMAD DANIAL BIN AMALI |
16 |
PENYERANG |
21. |
ABDUL ALIM AL-AMRI BIN ALI |
16 |
PENJAGA GOL |
22. |
SYAHMI ADIB HAIKAL BIN MOHD SHUKRI |
15 |
PENJAGA GOL |
23. |
MUHAMMAD DANISH BIN ISHAK |
16 |
PERTAHANAN |
Skuad B-16 kebangsaan yang diundi dalam Kumpulan A akan memulakan kempen berdepan Tajikistan pada Khamis, 20 September 2018 diikuti aksi menentang Thailand pada Ahad, 23 September 2018 dan bertemu Jepun pada Rabu, 26 September 2018.
Ketiga-tiga perlawanan berkenaan dijadual berlangsung di Stadium Nasional, Bukit Jalil dengan waktu sepak mula sama iaitu jam 4.30 petang.
Jika berjaya menduduki dua tempat teratas Kumpulan A, Malaysia akan bertemu juara atau naib juara Kumpulan B (DPR Korea, Oman, Yemen atau Jordan) pada aksi suku akhir, 30 September 2018 (Ahad) di Stadium Nasional, 4.30 petang (jika muncul juara Kumpulan A) atau di Stadium Petaling Jaya, Kelana Jaya, 8.45 malam (jika muncul naib juara Kumpulan A).
Seterusnya, perlawanan separuh akhir bakal berlangsung pada Khamis, 4 Oktober 2018 di Stadium Nasional dan Stadium Petaling Jaya. Final pada Ahad, 7 Oktober 2018 di Stadium Nasional.
Selain Stadium Nasional dan Stadium Petaling Jaya, satu lagi gelanggang kejohanan ialah di Arena Universiti Malaya (UM Arena), Kuala Lumpur.
Tiket bagi setiap perlawanan di ketiga-tiga venue berharga RM10 dewasa (tempat duduk terbuka) dan RM5 kanak-kanak. Namun bagi perlawanan di Stadium Nasional, tiket turut dijual bagi kategori VIP iaitu RM20 dan grandstand RM15. Tiket akan dijual pada hari perlawanan di kaunter tiket stadium masing-masing.
Jadual penuh perlawanan boleh dimuat turun di sini.